Faaliyetler

Türkiyeden Dünyanın Çeşitli Ülkelerine İhracat Faaliyetleri

Kağıt ve Baskı

Kağıt ve Baskı

Ulusal Kağıt Sanayiimizin Cumhuriyet döneminde bile kurulması çok kolay olmamıştır. Kağıt Sanayiimizin kurucusu Mehmet Ali Kağıtçı’nın çabaları sonucu 1934 yılında İzmit’te kurulan 12.000 ton/yıl kapasiteli ilk tesis, 1936 yılında üretime geçerek Ülkemizde ilk kağıdı üretmiştir

TEKSTİL

TEKSTİL

Türkiye tekstil sektörü hızla gelişen ekonomisi, yoğun iş gücü, kaliteli üretimi, yeni trendler üreten yaratıcı tasarımcıları ve yüksek müşteri memnuniyeti sayesinde dünyada lider olmayı hedeflemektedir.Türk tekstil sektörü, iplik, kumaş, ev tekstili, teknik tekstil, dokuma, hazır giyim ve aksesuar gibi her türlü tekstil ürününü üretmekte ve ihraç etmektedir.Dünyanın en hızlı tekstil üreticisi Türkiye'dir. En fazla 48 saat içinde dünyanın herhangi bir köşesinden sipariş verebilir ve teslim alabilirsiniz.Entegre üretim, hızlı tedarik ve lojistik kapasitesi ile Türkiye, dünyadaki en çok tercih edilen tekstil ülkesi haline gelmektedir.

Gıda

Gıda

Gıda sektörü, Cumhuriyet'in ilk yıllarından itibaren en hızlı gelişen sektörlerden biri olmuştur.

İnşaat Malzemeleri

İnşaat Malzemeleri

İnşaat sürecindeki en önemli görevlerden biri de planlı bir şekilde yapı malzemeleri seçimidir. İnşaat malzemeleri çoğunlukla yapının proje mimari tarafından tasarım aşamasında türü belirtilebilir. Ancak bu ön belirleme sadece Birim Fiyat tespiti için ön bilgi olur.

Plastik Malzemeler

Plastik Malzemeler

Plastik, 1850'li yıllarda sert kauçuğun kullanılmasıyla birlikte doğal maddeler yerine kullanılabilen kimyasal bir maddeden elde edilmiştir.

Elektrik - Elektronik

Elektrik - Elektronik

Elektrik - elektronik, bugün tek başına sektör olmaktan çıkarak, diğer tüm sektörleri de geliştiren, verimlilik artışı sağlayan bir sanayi dalı haline dönüşmüştür.